В університеті відзначили День Соборності України.
23 січня 2022 року здобувачі вищої освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та Відокремленого структурного підрозділу «Професійно-педагогічний фаховий коледж Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка» взяли участь у інформаційно просвітницькому заходу «ДЕНЬ ЄДНОСТІ» з нагоди Дня Соборності України.
Захід відбувся у змішаному форматі за підтримки кафедри історії, правознавства та методики навчання нашого університету та співпраці з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі. Про 105-річницю проголошення незалежності УНР Четвертим Універсалом Центральної Ради розповіли завідувач кафедри доктор педагогічних наук Андрій ГРИЦЕНКО, асистентки кафедри Марина МІНЧЕНКО та Наталія ПЕТРЕНКО. До заходу також долучилися аспіранти ОНП «Історія та археологія». Зокрема Максим ЛЕВЧЕНКО звернув увагу присутніх на важливості інформування суспільства про подібні події в історії нашої держави в минулому аби не допускати подібні помилки в ході повномасштабної агресії росії в Україну.
Представники молодіжного центру та студентство Університету активно долучилися до обговорення. Керівник відділу виховної роботи Університету Ольга ВИШНИК розповіла про розвиток патріотичного руху серед студентства Довженківського вишу. Адже, на сучасному етапі розвитку України, коли громадяни стали на захист своєї землі, коли існує пряма загроза втрати державної незалежності та потрапляння під вплив держави-агресора, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичного виховання – формування нового українця, який діє на основі національних та європейських цінностей.
Незалежність і соборність є запорукою процвітання Української державності. Втрата Україною незалежності в результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від голодомору, репресій та війни. Сьогодні захисники України так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як їхні попередники майже 100 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., недосвідченість і «містечковість» інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.
Сьогодні, коли маємо українські території, які очікують звільнення з під окупації, День Соборності – це привід нагадати, що Україна єдина й неподільна.