Для бакалаврів і магістрів за спеціальністю 014 “Середня освіта (Історія)” та здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня за спеціальністю 032 Історія та археологія кафедри історії, правознавства та методики навчання було організовано та проведено ряд гостьових лекцій чотирьох співавторів модельних навчальних програм громадянської та історичної освітньої галузі.
Троє із них входять до великого авторського колективу єдиного комплексу з 10 «модельних програм» для 5-9 класів з історії, правознавства, громадянської освіти (керівник Ігор Якович Щупак). Так, зокрема, учитель-методист історії, заступник директора Городищенського економічного ліцею Городищенської районної ради Черкаської області, переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Історія», Заслужений вчитель України Олена Вікторівна Бурлака розповіла про дві програми «Вступ до історії України та громадянської освіти. 5 клас» та «Історія України. Всесвітня історія. 6 клас».
Більше уваги зосередила на можливості застосування до освітнього процесу у майбутньому році програм «Етика. 5-6 класи» та «Історія України. Всесвітня історія. 6 клас.» заступник декана історико-філософського факультету, кандидат історичних наук, професор кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Тетяна Володимирівна Мелещенко.
Співавтором найбільшої кількості модельних навчальних програм став доцент кафедри політології, права та філософії історико-юридичного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат педагогічних наук та учитель історії в Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ імені М. Гоголя. Учитель-методист Олександр Володимирович Желіба. Зокрема це три програми навчального предмету «Вступ до історії України та громадянської освіти. 5 клас», уже згадувана «Етика. 5-6 класи», а також «Україна і світ. Вступ до історії та громадянської освіти. 5-6 класи (інтегрований курс)».
Докладно проаналізував зміни в результаті уведення Державного стандарту базової середньої освіти доцент кафедри новітньої історії України іменіМихайла Грушевського історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат історичних наук Мар’ян Михайлович Мудрий. Також він проаналізував модельну навчальну програму «Україна і світ. Вступ до історії та громадянської освіти. 5-6 класи (інтегрований курс)»
Учасники гостьових лекцій, окрім фахового аналізу змін, що чекає на освітній процес у базовій школі вже наступного року, також змогли поставити запитання лідерам методичної думки України.