Аспірантки-історики закінчили сертифікатну програму «Американська політика і система урядування»

Аспірантки 3-го року денної форми навчання спеціальності 032 Історія та археологія кафедри історії, правознавства та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Марина Мінченко, Богдана Карабін та асистентка кафедри Наталія Петренко з січня до лютого 2022 року брали участь у сертифікатній програмі «Американська політика і система урядування».
Цей онлайн-курс є частиною проєкту «Building Democracy: Rule of Law, Human Rights and Political Institutions (American Experience)» та реалізовується кафедрою політичних наук Українського католицького університету в рамках програми «Малі гранти публічної дипломатії – ОСВІТА» за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.
Сертифікатна програма складалася із десяти тем та реалізовувалася через систему дистанційного навчання UCU Open, мала фіксовану дату початку та завершення, а також фіксовані терміни виконання завдань.
Учасниці мали можливість ознайомитися із засадничими принципами, цінностями та структурою політичної системи США, а також зрозуміти – як в Україні можна найкраще використати досвід функціонування однієї з найуспішніших демократій світу.
Лекторами курсу були американські професори – Майка Вотсон з Університету Кальвіна (м. Гранд Рапідс, штат Мічиган) та Метью Кучем з Університету Бетел (м. Сент Пол, штат Міннесота).
Майка Дж. Вотсон (Micah J. Watson) є професором в Університеті Кальвіна, виконавчим директором Інституту імені Пола Генрі з вивчення християнства і політики, а також керівником програми «Політика. Філософія. Економіка» цього університету. Вчений викладає політичну теорію, американську конституційну традицію та взаємозв’язок між релігією і політикою. Він отримав ступінь магістра та PhD з політології в Принстонському університеті, а також магістра в галузі церковно-державних досліджень в Університеті Бейлора. Є співавтором книги “Клайв Стейплз Льюїс про політику і природне право” (C.S. Lewis on Politics and the Natural Law, Cambridge University Press, 2016), а також інших численних наукових і науково-публіцистичних праць.
Метью Кучем (Matthew Kuchem) є асистентом політичних наук в Університеті Бетел у м. Сент Пол, де читає курси з американської політики, західної політичної філософії та американської політичної думки. Його дослідження зосереджені на соціальній метафізиці, теорії демократичного урядування, взаємодії християнства та політики, а також на традиціях лібералізму та плюралізму в американській політичній системі. Метью Кучем отримав ступінь магістра та PhD з політології в Університеті Індіани (Блумінгтон) та ступінь бакалавра в Університеті Юніон, де вивчав політологію та тележурналістику.
Організатором і координатором сертифікатної програми є Петро Байковський, доцент кафедри політичних наук Українського католицького університету, викладач бакалаврської програми «Етика. Політика. Економіка».
За результатами успішного проходження онлайн-курсу слухачки з Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка отримали сертифікати.