Літературно-мистецькі заходи з нагоди 209-тої річниці з дня народження Великого Кобзаря

Із нагоди 209-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка та в межах тижня кафедри української мови, літератури та методики навчання 9 березня 2023 року викладачами кафедри було проведено низку літературно-мистецьких заходів.


Завідувачем кафедри доктором педагогічним наук Гоголь Н.В. було проведено кінолекторій, під час якого глядачі переглянули документально-біографічний фільм «Таємниці Генія Шевченка», знятий у 2014 році телеканалом 1+1 до 200-річчя Кобзаря, та дізналися про невідомі факти з життя Тараса Шевченка. Фільм цікавий тим, що містить сенсаційні теорії, нові факти, засекречені документи та малюнки, яких раніше українці не бачили. Саунд-треком до фільму стали пісні гурту «Океан Ельзи».


Також старшими викладачами кафедри Клейменовою Т.В. і Гричаник Н.І. разом зі студентами Москаленко А., Чечель Н., Заєць А., Скрипкою Д., Шутко К., Митько В., Ананьєвою А., Кохан А. було проведено усний журнал «Шевченко і світова література».


Цікавими, пізнавальними та насиченими інформативно були сторінки, які здобувачі освіти перегортали, розкриваючи геній українського Кобзаря: «Обізнаність Т.Шевченка з іншими літературами та їх вплив на його творчість», «Аналогії і паралелі між художнім доробком Т. Шевченка і творами світової літератури», «Переклади, сприйняття та інтерпретація творів Кобзаря в різних країнах», «Значення творчості Шевченка у світовій літературі». Через з’ясування цих аспектів і пролягав шлях до розкриття світової величі Кобзаря.


Гості заходу дізналися про обізнаність Т. Шевченка з іншими літературами, їх вплив на творчу спадщину митця, про аналогії й паралелі між творчістю Кобзаря й літературними явищами в різних культурах, що зумовлені дією спільних закономірностей і чинників суспільного й художнього розвитку людства.


Цікавим доповненням до сторінок усного журналу стало звучання пісні про Т. Шевченка, «Заповіту» англійською мовою, перегляд відео «Пам’ятники Кобзарю в усьому світі».


Присутні на заході вкотре переконалися, що практика шевченкознавчих досліджень, порівняльні студії увиразнюють своєрідність постаті Кобзаря, твори якого трансформували багато літературних впливів, але водночас були оригінальними, визначалися національними особливостями.

Наталія Гричаник, кандидат педагогічних наук