Кафедра української мови, літератури та методики навчання успішно провела конференцію «Сучасні тенденції та перспективи мовно-літературної освіти в Україні»

15–16 лютого 2024 року в ННІ філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка в онлайновому режимі тривала робота VІ Всеукраїнської студентсько-викладацької науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Сучасні тенденції та перспективи мовно-літературної освіти в Україні».

15 лютого відбулося відкриття й пленарне засідання наукового заходу. Учасників конференції привітали д-р пед. наук, проф., проректор з науково-педагогічної роботи Глухівського НПУ ім. О. Довженка Луценко Григорій Васильович; д-р пед. наук, доц., завідувач кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського НПУ ім. О. Довженка Гоголь Наталія Валеріївна; канд. пед. наук, доц., завідувач кафедри початкової освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Полтава) Мордовцева Наталія Валеріївна; д-р пед. наук, проф., завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Семеног Олена Миколаївна; канд. пед. наук, доц., директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Глухівської міської ради Сумської області Цінько Світлана Василівна.

На пленарному засіданні наукового форуму присутні мали можливість прослухати змістовні, цікаві, ґрунтовні доповіді студентів-філологів з різних вишів України, а саме: Слободянюк Діани, Доценко Анни, Крилової Анни з Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Коцаревської Дар’ї із Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка; Саєнка Андрія та Скобенко Альони із ВСП «Конотопський індустріально-педагогічний фаховий коледж Сумського державного університету»; Митько Вікторії з Глухівського НПУ ім. О. Довженка. У своїх виступах здобувачі освіти представили професійну діяльність учителя-словесника в інноваційних вимірах, утвердивши думку про те, що час зобов’язує вчителя української мови та літератури бути яскравою особистістю, інтелектуальною, високоосвіченою і шляхетно вихованою, чутливою до учнів, відкритою до нових знань і умінь.

16 лютого конференція продовжить свою роботу. З 13.00 до 15.00 відбудеться методичний інтенсив «Навчання української літератури в 5– 7 класах НУШ: теорія і практика», під час якого відбудеться представлення програмового й навчально-методичного забезпечення навчання української літератури для 5–7 класів НУШ авторського колективу Таміли Яценко (спікер – Олеся Алімівна Слижук, провідний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, канд. пед. наук, доц.), а також презентація творчого досвіду впровадження підручників української літератури в 6-х класах НУШ (спікер – Ковнер Олена Іванівна, учитель І категорії, старший учитель Полошківського НВК: ДНЗ–ЗОШ І–ІІІ ступенів Глухівської міської ради Сумської області).

Дякуємо Збройним силам України за можливість виходу в ефір і проведення конференції!

Безпеки, Миру й скорішої Перемоги всім нам та плідного наукового пошуку!

Ірина Холявко, кандидат філологічних наук, доцент, помічник ректора Глухівського НПУ ім. О.Довженка