Участь у відзначенні 190-ї річниці Пелагеї Литвинової-Бартош

16 жовтня 2023 року викладачі й студенти Навчально-наукового інституту філології та історії в онлайн-форматі відвідали науково-популярний захід, присвячений 190-й річниці від дня народження нашої славетної землячки Пелагеї Литвинової-Бартош – громадської діячки, етнографа, фольклористки. Практично немає такої галузі народної культури, яку б вона не згадала у своїх численних краєзнавчих дослідженнях.

Пелагея Яківна збирала матеріали з народного ткацтва, рибальства, кулінарії, народних вірувань, традицій, побуту, господарства тощо, які ретельно вивчала й систематизовувала. Наукові розвідки уславили її як видатного знавця українських старожитностей не тільки в Україні, а й у Європі.

Щиро вдячні працівникам громадського історико-етнографічного музею, пані Оксані Анісімовій, співочому народному ансамблю «Панянки із Землянки», усім доповідачам за популяризацію спадщини П. Литвинової-Бартош.

Наталія Гоголь, д.пед.н., доцент, завідувач кафедри української мови, літератури та методики навчання