Тарас Шевченко – художник

12 березня 2024 року в онлайн-форматі відбулася тематична година «Тарас Шевченко – художник» із нагоди 210-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.

Захід було організовано викладачами кафедри української мови, літератури та методики навчання разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література).

Організатори мистецької години акцентували увагу на тому, що Тарас Шевченко – не тільки геніальний поет, а й талановитий художник, який займає одне із найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Завдяки захопливим розповідям учасників заходу, уривкам із відеофільмів про життя Кобзаря, пов’язаним із його становленням як художника, яскравій презентації його картин на різноманітні теми глядачі дізналися, що він є автором понад тисячі мистецьких творів, працював у галузях станкового живопису, графіки, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером, є автором ілюстрацій до власних творів, численних портретів й автопортретів, художнього альбому «Мальовнича Україна». На мистецькій годині прозвучали пісні на слова Кобзаря, поетичні твори й уривки з повістей, дотичні до його картин мотивами та образами.

Дякуємо організаторам й учасникам за цікавий змістовний захід.

Укотре переконуємося, що Шевченка без перебільшення можна назвати геніальним художником. У його картинах відбилася вся глибина й самобутність його особистості. Вклоняємося перед генієм Великого Кобзаря, літературні твори й картини якого є безсмертними.

Тетяна Клейменова, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української мови, літератури та методики навчання