Стартував ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика


Традиційно 9 листопада, у День української мови та писемності, кафедра української мови, літератури та методики навчання Глухівського НПУ ім. О. Довженка проводить унікальний мовоствердний конкурс – І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Незважаючи на перешкоди з електропостачанням, відкриття І етапу Конкурсу відбулося вчасно, урочисто, емоційно. Присутні ознайомилися з історією цього унікального мовного марафону (нині двадцять третя річниця його проведення), маловідомими фактами унікальної біографії видатного українського мецената Петра Яцика – засновника Конкурсу, правилами його проведення, вимогами до виконання завдань.
Для проведення конкурсу розроблено завдання, що передбачали написання творчої роботи (власного висловлювання на запропоновану тему) та виконання завдань аналітичного змісту з різних розділів сучасної української літературної мови (добір фразеологізмів певної семантики із сталим компонентом; редагування словосполучень із визначенням складників, що не відповідають мовній нормі; визначення наголосу в словах; правопис слів; орфографічно-пунктуаційний запис міні-тексту).

У конкурсі взяли участь 17 здобувачів освіти, серед них студенти ННІ Філології та історії, ННІ Педагогіки і психології, факультету дошкільної освіти.

Переможці конкурсу:

Москаленко А. А. (60 балів; І курс, ННІ Філології та історії) – І місце;

Ананьєва А. Є. (58 балів; І курс, ННІ Філології та історії) – ІІ місце;

Конопля А.І. (50 балів; ІІІ курс, факультет дошкільної освіти) – ІІІ місце.

Переможців першого етапу рекомендовано до участі в обласному турі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Підготовкою студентів до ІІ етапу конкурсу займатимуться доц. Баранник Н. О. (Москаленко А. А., Конопля А.І.), доц. Медвідь Н. С. (Ананьєва А. Є.).

Наталія Баранник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *