Співпраця Глухівського педуніверситету із національним заповідником з Батурина: онлайн-вебінар на тему «Глухів і Батурин: дві столиці гетьмана Кирила Розумовського». 

З нагоди 295-тої річниці з дня народження та 220-тої річниці з дня смерті гетьмана України Кирила Розумовського викладачі й студенти кафедри історії, правознавства та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка разом з науковими співробітниками Національного заповідника «Гетьманська столиця» 22 лютого 2023 року провели спільний онлайн-вебінар на тему «Глухів і Батурин: дві столиці гетьмана Кирила Розумовського». 

До слова, саме 22 лютого (за старим стилем) 1750 року на центральній площі міста Глухів Кирила Розумовського було обрано гетьманом.  У Глухові діяла Генеральна військова канцелярія, саме тут  22 жовтня 1752 р. народився третій син гетьмана – Андрій, який став видатним дипломатом та меценатом. У Батурині донині збережені визначні пам’ятки архітектури XVIII-ХІХ ст., пов’язані з ім’ям гетьмана Кирила Розумовського: Воскресенська церква – усипальниця гетьмана, де він спочив у 1803 р. та єдиний збережений гетьманський палац в Україні.

Попри виклики воєнного часу історики продовжують вивчати та популяризувати спадщину видатного історичного діяча. На вебінарі, який відвідали школярі й студенти Сумщини та Чернігівщини виступили з науковими доповідями. Зокрема, студент ГНПУ Ярослав Чуприна виступив з доповіддю «Обрання гетьмана Кирила Розумовського 22 лютого 1750 року в Глухові», а Єлизавета Ніколаєнко розповіла про діяльність Генеральної військової канцелярії гетьмана Кирила Розумовського. Підвищений інтерес у присутніх понад 70 учасників заходу визвала розповідь наукової співробітниці Заповідника та випускниці Глухівського педуніверситету Анастасії Нікітіної «Приватна бібліотека Кирила Розумовського». Також зацікавив розповіддю про перший проєкт українського університету в Батурині аспірант Нікіта Поскрипко. Аспірант кафедри історії, правознавства та методики навчання Університету  Андрій Клюєв та науковий співробітник Заповідника Альона Грабовець розповіли про Андрія Розумовського – видатного мецената, дипломата та музиканта. 

Всі історичні секрети про поховання Кирила Розумовського в Батурині розповіла науковий співробітник Заповідника Тетяна Оксінь.

Асистенти кафедри історії, правознавства та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Наталія Петренко та Марина Мінченко провели історичну вікторину про знавців Кирила Розумовського. Учасники вебінару одержали сертифікати. Подібні заходи будуть продовжуватися і в подальшому.

Андрій Гриценко, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри історії, правознавства та методики навчання