Результати участі в програмі академічної мобільності в Туреччині

Результати участі в програмі академічної мобільності:

Звіт Вікторії Наливайко, здобувачки вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Англійська мова і література) ОС “Магістр”.


Восени 2022 року я взяла участь у конкурсному відборі в університеті і отримала фантастичну можливість поїхати завдяки програмі Erasmus+ до Туреччини на навчання протягом весняного семестру 2023 року. Моя «освітня пригода» відбувалася в Університеті Нігде Омер Халісдемір (м. Нігде, Туреччина).


Навчання пройшло в особливих умовах, оскільки в лютому на півдні Туреччини відбулися землетруси та масштабні переселення постраждалих. Головні особливості мого навчання включали:

  • Використання платформи Microsoft Teams та спеціалізованої навчальної платформи університету.
  • Систему перевірки робіт на плагіат та використання штучного інтелекту.
  • Розклад, де більшість занять проводилися в другу половину дня

Однією з найцікавіших особливостей була відсутність розподілу на лекції і семінари, натомість ми сконцентрувалися на екзаменах в середині семестру та фінальних екзаменах, що складали 80-90% від загальної оцінки, а відвідування занять і активність на них, виконання завдань складали решту відсотків. Саме цим для мене істотно відрізнялося навчання.


Також в Україні мовою викладання в більшості випадків є українська. Деякі курси можуть також вести англійською мовою. В Туреччині, крім турецької, англійська дуже поширена мова викладання. Університет пропонує англомовну програму для іноземних студентів, що і дало мені можливість навчатися та спілкуватися з викладачами та студентами.


Університет просто вражав своєю інфраструктурою, включно з сонячними панелями для продукування електрики для кампусу, на територіїї постійно курсують університетські автобуси, знаходиться супермаркет, кафе, спортзал, закритий басейн, їдальня, спортивні майданчики, була навіть можливість орендувати електросамокати та велосипеди.


Завдяки програмі Erasmus+ я побувала в різних містах Туреччини, зокрема, Анкарі, Каппадокії, Мерсіні та Аланії. І я дуже вдячна Глухівському національному педагогічному університету імені Олександра Довженка за надану можливість. Ця подорож була неймовірною пригодою, під час якої я поглибила свої знання, здобула безцінний досвід та знайшла хороших друзів.