Онлайн-лекція професора А.О.Новикова «Шевченко і театр» для здобувачів українських вишів

15 березня 2023 року відбулася гостьова онлайн-лекція «Шевченко і театр» доктора філологічних наук, професора кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного  університету імені Олександра Довженка Новикова Анатолія Олександровича  для здобувачів вищої освіти Уманського державного педагогічного університету імені П. Тичини, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Харківської гуманітарно-педагогічної академії, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка, Житомирського державного університету імені І. Франка.  

Анатолій Олександрович, зокрема, розповів про знайомство Шевченка з театром, ознайомив слухачів із Гоголевою сторінкою в житті і творчості Кобзаря, висвітлив  взаємини Шевченка з відомими акторами його доби. Також були проаналізовані перші драматургічні спроби Тараса Шевченка,  історія створення мелодрами «Назар Стодоля» та першої вистави за цим твором та особливості рецепції постаті Т. Шевченка у театральній і драматургічній творчості Марка Кропивницького.

Після завершення лекції відбулася обговорення актуальних питань.

Щиро дякуємо Анатолію Олександровичу за цікаву та пізнавальну лекцію, організаторам та учасникам за виявлений інтерес та співпрацю!

Пропонуємо всім охочим переглянути відеозапис лекції: