Лекція відомого археолога

24 листопада 2021 року на базі кафедри історії, правознавства та методики навчання за ініціативи завідувача доктора педагогічних наук Андрія Петровича Гриценка було організовано та проведено дистанційну зустріч для магістрів за спеціальністю 014 “Середня освіта (Історія)” та здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня за спеціальностю 032 Історія та археологія.

Лекцію проводив відомий український археолог, громадський діяч, кандидат історичних наук, завідувач наукового відділу Національного заповідника “Глухів” Юрій Олександрович Коваленко.

Презентація-виступ була присвячена загальним питанням організації та проведення археологічних досліджень. У своєму виступі лектор познайомив присутніх з основними методами археологічних досліджень: розвідки та археологічні розкопки¸ а також всебічне вивчення виявлених пам’яток. Також Юрій Олександрович розповів про особливості застосування методів датування: радіовуглецевий, стратиграфічний, типологічний, дендрохронологічний тощо.

Присутня на заході генеральний директор Національного заповідника “Глухів”, кандидат історичних наук Ірина Вікторівна Мошик, яка входить до ради стейкголдерів Навчально-наукового інституту Філології та історії, запропонувала провести наступну зустріч-практичне заняття на базі музею археології, що діє при Національному заповіднику «Глухів».

Директор Навчально-наукового інституту Філології та історії Олена Анатоліївна Чумаченко підтримала цю пропозиції в час коли карантинні обмеження будуть цьому сприяти та подякувала за проведену лекцію кандидатові історичних наук Юрію Олександровичу Коваленко.