Гостьова лекція Олени Маленко для здобувачів спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література)

1 травня 2024 року в ННІ філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка в онлайн-форматі відбулася лекція Маленко Олени Олегівни, докторки філологічних наук, професорки, завідувачки кафедри українознавства і лінгводидактики імені професора О. Г. Муромцевої Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди на тему «Гнучкі навички (soft skills) в системі компетентнісно орієнтованої освіти».

На лекції були присутні викладачі та здобувачі освіти нашого навчального закладу, а також Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя та інших закладів вищої освіти.

В академічно ґрунтовному, цікавому й інформаційно насиченому лекційному викладі Олена Олегівна презентувала власні напрацювання з питань реалізації гнучких навичок (Soft Skills) у системі компетентнісно орієнтованої освіти. Тема лекції наразі є надзвичайно актуальною, оскільки гнучкі навички сприяють соціалізації людини, її адаптації до реальності й фахової успішності; організації особистого життєвого простору.

Упродовж заняття лекторка розкривала низку питань, як-от: Які гнучкі навички можна сформувати в загальній/вищій освіті? Як мотивувати учнів/студентів на формування гнучких навичок? Як реалізувати це в процесі вивчення різних предметів? Які методи можуть стати в пригоді? Яка роль учителя/викладача в цій справі? Оленою Олегівною було запропонована цілу систему лайфхаків щодо здійснення не тільки навчальної комунікації на заняттях, а й розвитку особистісних якостей вчителів/викладачів і здобувачів освіти.

Дякуємо шановній пані Олені за прекрасну лекцію, за розкіш наукового спілкування.

Сподіваємося на подальші зустрічі!

Наталія Гоголь, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови, літератури та методики навчання